Accounting cost in economics

has offered to deliver 75,000 units of product 'X' annually at a cost of $7.35 per unit. A fixed production cost of $ 120,000 is unavoidable for product 'X'. Should T&T Co. make or buy product 'X'? College of Administration and Finance Sciences (CH 4, 2 Marks) The production costs per unit for manufacturing a unit of product B are:.